| Management number | 220439025 | Release Date | 2026/05/03 | List Price | $32.00 | Model Number | 220439025 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The Mackie Thump15A/Thump15BST Speaker Bag keeps your speaker protected and makes loading in and out easy. This durable, black canvas bag also features a large compartment for storing cables and other small accessories.
| UPC | 663961053722 |
|---|---|
| Size | Exterior: 27.6 x 17.5 x 16.1" (70 x 44.5 x 41cm) |
| Color | Black |
| Pattern | Solid |
| Brand Name | Mackie |
| Strap Type | Shoulder |
| Style Name | Speaker Bag |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Handle Type | Web Handle |
| Item Weight | 4.9 Pounds |
| Closure Type | Zipper |
| Manufacturer | Mackie |
| Model Number | Thump15A/BST Bag |
| Material Type | 600D polyester fabric |
| Item Type Name | Speaker Case |
| Number of Compartments | 3 |
| Manufacturer Part Number | Thump15A/BST Bag |
| Item Dimensions L x W x H | 10.87"L x 17.5"W x 16.14"H |
| Manufacturer Warranty Description | 1 year limited warranty. |
| Global Trade Identification Number | 00663961053722 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form