| Management number | 216133676 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $60.00 | Model Number | 216133676 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||




| Size | 1.5 x 3.7 x 7.2 inches |
|---|---|
| Brand Name | TasuoX |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Valve Type | Twist Nozzle |
| Item Weight | 1.1 Pounds |
| Thread Size | 1/4 inch |
| Thread Type | 1/4" |
| Manufacturer | TasuoX |
| Model Number | WF20 |
| Material Type | Brass, Stainless Steel |
| Connector Type | Quick Connect |
| Exterior Finish | Stainless Steel |
| Item Dimensions | 3.7 x 1.5 x 7.2 inches |
| Number of Ports | 3 |
| Maximum Pressure | 6000 Pound per Square Inch |
| Specification Met | ASTM, MSS SP 72, MSS SP 80 |
| Inlet Connection Type | 1/4" Quick Connect |
| Outlet Connection Size | 0.25 Inches |
| Outlet Connection Type | 1/4" Quick Connect |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form