| Management number | 214217163 | Release Date | 2026/04/12 | List Price | $14.04 | Model Number | 214217163 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||




| Brand | SUCOSO |
|---|---|
| Color | Silver |
| Set Name | 20 |
| Head Type | Round |
| Size Name | 19mm Hex |
| Metal Type | Alloy Steel |
| Unit Count | 20.0 Count |
| Part Number | 7B026C |
| Thread Size | M12 x 1.25 |
| Thread Type | Metric |
| Drive System | 4WD |
| Finish Types | Glossy |
| Manufacturer | SUCOSO |
| Thread Class | 3A |
| Thread Style | Right Hand |
| Fastener Size | 19mm Hex |
| Fastener Type | Hexagon Bolt |
| Item Diameter | 28 Millimeters |
| Item Hardness | Grade 10.9 |
| Material Type | Alloy Steel |
| Exterior Finish | Chrome |
| Item Dimensions | 1.1 x 1.1 x 2.45 inches |
| Thread Coverage | Fully Threaded |
| Number of Pieces | 20 |
| Screw Head Style | Hex |
| Screw Point Style | Cone Point |
| Manufacturer Grade | heavy-duty |
| Set Screw Thread Type | Metric |
| Compatible Groove Diameter | 28 Millimeters |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form