| Management number | 217168384 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $9.60 | Model Number | 217168384 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||






| Color | Black |
|---|---|
| Theme | Video Game |
| Impedance | 32 Ohms |
| Brand Name | LUDOS |
| Model Name | NOVA |
| Style Name | 3.5 mm |
| Unit Count | 1 Count |
| Item Weight | 40 Grams |
| Sensitivity | 92 dB |
| Control Type | Call Control |
| Manufacturer | LUDOS |
| Model Number | NOVA |
| BuiltIn Media | Cable, Eartip, NOVA Earphones, Protective Case |
| Noise Control | Sound Isolation |
| Cable Features | Tangle Free |
| Control Method | Touch |
| Earpiece Shape | Rounded tip (In-ear) |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Is Autographed | No |
| Item Type Name | Wired Earbuds |
| Frequency Range | 20 Hz - 20,000 Hz |
| Number of Items | 1 |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Compatible Devices | iPhone, iPad, PC, Computer, Laptop, Samsung, Huawei, One Plus, Smartphone, iOS, Android, Tablet, PC, PS4, Xbox One, Switch |
| Enclosure Material | Metal |
| Additional Features | Wired Earbuds with Microphone, Sound Isolator, Call Compatible, Includes Additional Rubber Eartips, With Carrying Pouch |
| Carrying Case Color | Black |
| Wireless Technology | Wired |
| Age Range Description | Adult, Teen, Kids |
| Carrying Case Material | sturdy fabric or hard shell |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Connectivity Technology | Wired |
| Headphones Ear Placement | In Ear |
| Specific Uses For Product | Music, Entertainment, Fitness, Gaming, Professional, Travel, Business |
| Headphone Folding Features | In Ear |
| EU Spare Part Availability Duration | 5 Years |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form