| Management number | 212781519 | Release Date | 2026/04/06 | List Price | $10.72 | Model Number | 212781519 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
LK 47mm Cylinder Head ATGT-12Z GY6 49cc 50cc to 100cc Scooter Engine 69mm Cylinder Head Assy with Valves Set,for 139QMB 139QMA Chinese Moped ATV Go Kart Quad,Powersports Engine Kit,Non EGR Type.NOTE:This a Non EGR Head, Does Not Have the EGR Port.Size:Intake Valve Diameter- 18.5mm(0.72in)Exhaust Valve Diameter-16mm(0.63in)Combustion Chamber Diameter-50mm(1.97in)Package included: Cylinder head x1,Bolt x 6,Gasket Kit x1,Industrial Gloves x2Fit for 139QMB 139QMA Chinese Moped ATV Go Kart Quad
| Brand | LK LEAPING KNIGHT |
|---|---|
| Model | GY6 47mm |
| Exterior | Polished |
| Item Weight | 2.45 pounds |
| Manufacturer | LEAPING KNIGHT |
| Item model number | GY6 47mm |
| Package Dimensions | 5.91 x 5.67 x 3.35 inches |
| Manufacturer Part Number | GY6 47mm |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form