| Management number | 217196064 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $8.74 | Model Number | 217196064 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Color | Black |
|---|---|
| Theme | Fantasy |
| Impedance | 32 Ohms |
| Brand Name | Linsoul |
| Model Name | 7Hz Salnotes Zero |
| Style Name | Modern |
| Unit Count | 1 Count |
| Sensitivity | 108 dB |
| Control Type | Noise Control |
| Manufacturer | 7Hz |
| Model Number | 7Hz Zero |
| BuiltIn Media | Eartip, User Manual |
| Noise Control | Sound Isolation |
| Cable Features | Detachable |
| Control Method | Push Button |
| Earpiece Shape | Bud |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Is Autographed | No |
| Frequency Range | 10 Hz - 20 kHz |
| Number of Items | 1 |
| Antenna Location | Audio Monitoring |
| Audio Driver Size | 10 Millimeters |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Compatible Devices | Cellphones, Desktops, Laptops, Tablets |
| Enclosure Material | Copper,Metal,Plastic,Stainless Steel |
| Additional Features | Detachable Cable, Echo Cancellation, Lightweight |
| Battery Charge Time | 7 Hours |
| Wireless Technology | Wired |
| Warranty Description | 1 year |
| Age Range Description | Adult |
| Customer Package Type | FFP |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Connectivity Technology | Wired |
| Headphones Ear Placement | In Ear |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Travel |
| Headphone Folding Features | In Ear |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form