| Management number | 215158949 | Release Date | 2026/04/12 | List Price | $17.75 | Model Number | 215158949 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | GOWENIC |
|---|---|
| USB 20 | 6 |
| Platform | Windows |
| CPU Model | Pentium |
| Model Name | GOWENICz91crxn2gv |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Chipset Type | Intel H61 |
| Manufacturer | GOWENIC |
| Model Number | GOWENICz91crxn2gv |
| Item Type Name | Gamepads & Standard Controllers |
| Number of Ports | 6 |
| Total Usb Ports | 6 |
| Processor Socket | LGA 1155 |
| Total PCIe Ports | 2 |
| Total SATA Ports | 4 |
| Compatible Devices | Personal Computer |
| Memory Clock Speed | 1600 MHz |
| SPDIF Connector Type | Optical |
| Compatible Processors | Intel Celeron |
| RAM Memory Technology | DDR3 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Graphics Card Interface | PCI-Express x16 |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Number of Ethernet Ports | 1 |
| Main Power Connector Type | 24-Pin |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| System Bus Standard Supported | SATA 2 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form