| Management number | 212189375 | Release Date | 2026/04/06 | List Price | $36.00 | Model Number | 212189375 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||



| UPC | 199393110202 |
|---|---|
| Brand | ME2 MichaelElectronics2 |
| Color | Tidal Teal |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | Yoga |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 4K |
| Form Factor | Convertible |
| Screen Size | 14 Inches |
| CPU Codename | core_i7 |
| CPU L3 Cache | 12 MB |
| Display Type | OLED |
| Manufacturer | ME2 MichaelElectronics2 |
| Model Number | B0FNXZGXRM |
| Refresh Rate | 120 |
| Video Output | Thunderbolt 4 |
| BuiltIn Media | Graphics |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Number of Ports | 2 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Core i7-258V |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 3840 x 2400 pixels |
| Touch Screen Type | Adaptive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, and other accessories |
| Display Technology | OLED |
| CPU Model Generation | 15th |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc 140V |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad, Touchscreen |
| Keyboard Description | Backlit |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Wireless Compability | 802.11.be, Bluetooth |
| Hard Disk Description | 1TB NVMe SSD |
| RAM Memory Technology | sdram |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi, Thunderbolt |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | AI Powered |
| Display Resolution Maximum | 3840x2400 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12.25"L x 8"W x 0.75"Th |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, Fingerprint Reader, Webcam |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form