| Management number | 216082767 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $118.00 | Model Number | 216082767 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Specifications:Processor: AMD Ryzen 5 Pro 4650, 3.7GHz up to 4.2GHzOperating System: Windows 11 Professional (64-bit)Screen: 13.3 inch ScreenRAM: 32GB DDR4 RAMHard Drive: 256GB Solid State DriveWireless connection: Bluetooth, WiFi
| UPC | 799787174195 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | ThinkPad X13 Gen 1 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | ThinkPad X13 Gen 1 |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Charger |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 3.7 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | R5-4650 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | AMD R Series |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, wireless keyboards, mice, and headphones |
| Display Technology | LED |
| CPU Model Generation | 4 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Backlit |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 90 days |
| Wireless Compability | 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11b/g, 802.11g, 802.11g/n, 802.11n |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Optical Storage Device | Nnoe |
| CPU Model Speed Maximum | 4.2 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Gaming |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12.04"L x 8.56"W x 0.7"Th |
| Other Special Features of the Product | Fingerprint Reader |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form