| Management number | 216075896 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $12.00 | Model Number | 216075896 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features about this Lenovo Thinkpad T14 Laptop(Refurbished).●CPU: Intel Core i7-10510U (1.8GHz-4.9GHz, 4 Cores, 8 Threads, 8 MB Smart Cache)●Memory: 16GB DDR4 RAM●Hard Drive: 512GB SSD●Operating System: Windows 11 pro 64 Bit - multi-language supports English/Spanish/French●Display: 14"FHD(1920x1080) Display●Backlit Keyboard: NO●Bluetooth: Yes●WIFl: YesIncludes:1 x Lenovo Thinkpad T14 G1 Laptop (Renewed)1 x AC Adapter



| UPC | 785366574722 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black, Silver, or White |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo Thinkpad T14 Laptop |
| Model Year | 2019 |
| Resolution | 1080p |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Form Factor | Clamshell |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | 10510U |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI, Thunderbolt 3 |
| BuiltIn Media | Lenovo Thinkpad T14 Laptop |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Number of Ports | 9 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Core i7-10510U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Bluetooth support | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Graphics Ram Type | DDR3 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, and other accessories with USB, HDMI, Thunderbolt, microSD, Bluetooth, or Wi-Fi connectivity |
| Display Technology | LED |
| CPU Model Generation | 10th Gen |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Backlit |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | limit warranty |
| Wireless Compability | 802.11n, 802.11b/g, 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 4900 MHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Student, Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 13"L x 9"W x 1"Th |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, Anti Glare Coating |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form