| Management number | 212190306 | Release Date | 2026/04/06 | List Price | $239.60 | Model Number | 212190306 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: 13th Gen Intel Core i5-13420H Processor (1.5GHz up to 4.6GHz, 8 Cores, 12 Threads, 12MB L3 Cache)Memory: Up to 64GB DDR4 RAMHard Drive: Up to 2TB PCIe M.2 SSDOperating System: Windows 11 ProGraphics: Intel UHD graphicsPorts:3 x USB-A 3.02 x USB-A 2.01 x USB Type-C1 x Power on/off button1 x HDMI1 x DisplayPort1 x RJ-451 x Headphone / mic combo1 x Power Connector1 x Kensington Security SlotWireless Connectivity: Wi-Fi and BluetoothKeyboard Mouse: Wired keyboard and mouse comboHeight: 7.04 inchWidth: 7.20 inchDepth: 1.35 inchWeight: 2.45 lbsColor: Black
| UPC | 197528651804 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | ThinkCentre |
| Model Year | 2023 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Minimalist |
| Item Weight | 3.18 Kilograms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo Group, Ltd. |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | ThinkCentre |
| Speaker Type | External Speakers Required |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Mouse |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 7.04 x 1.35 x 7.2 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 13420H |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | LGA 1700 |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Security Features | Windows 11 Pro security features |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB Type C |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Additional Features | Wi-Fi 6 |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Speaker Description | External Speakers Required |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | UK |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 2.4 GHz Radio Frequency, 5 GHz Radio Frequency, 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 4.6 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 12 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form