| Management number | 216144440 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $218.36 | Model Number | 216144440 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Up to 8th Gen Intel Core vPro processing and DDR4 memory Give you powerful desktop performance and additional workspace. Durable and secure, it can be deployed almost anywhere with a single cable. A modular design and compatible with USB-C docking, for greater flexibility
| UPC | 195348574457 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | black |
| RAM Type | DDR DRAM |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | KYZ_11AD0028US-DT_G002 |
| Item Dimensions | 5 x 11 x 20 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Video Processor | Intel |
| Operating System | Windows 10 |
| Processor Series | Core i3 |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | USB Type C |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Graphics Description | Dedicated |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Connectivity Technology | USB |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Cache Memory Installed Size | 4 MB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form