| Management number | 209072622 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $90.59 | Model Number | 209072622 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
> KEY DESCRIPTION Brand: Lenovo Model: ThinkCentre M900 Tiny Processor: Intel Core i5-6500T(2.5GHz, up to 3.1GHz) Memory: 16GB DDR4 Storage: 512GB SSD Operating System: Windows 11 Pro WIFI/BT Adapter: Yes Keyboard & Mouse: Yes [PORTS/SLOTS] 6 x USB 3.0 1 x Microphone (3.5mm) 1 x Headphone/microphone combination (3.5mm) 1 x Optional port 2 x DisplayPort 1 x LAN (RJ-45) [PACKAGE INCLUDES] Renewed Lenovo ThinkCentre M900 Tiny Desktop Computer RGB Wired Keyboard & Mouse AC Adapter H x W x D (mm): 179 x 182 x 34.5 Weight: 1.5 kg
| UPC | 662987471619 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo ThinkCentre M900 mini |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo ThinkCentre |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 2.5 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Intel Core i5-6500T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | Socket AM2+ |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, USB 3.0 |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | RGB Wired Full-Size Keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 90 days |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| CPU Model Speed Maximum | 3.1 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, DisplayPort, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Cache Memory Installed Size | 16 GB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form