| Management number | 216140433 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $12.00 | Model Number | 216140433 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 728434135388 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Gray |
| RAM Type | GDDR4 |
| Model Name | IdeaPad |
| Model Year | 2026 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Number of Ports | 8 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| CPU Model Number | Intel Celeron N4500 |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Celeron |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, and other accessories with USB, HDMI, or wireless connectivity options |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| CPU Model Generation | 8th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Full-size with Numeric Keypad |
| RAM Memory Installed | 12 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 3.3 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi, USB-A, USB-C, HDMI |
| Ram Memory Maximum Size | 12 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating, HD Audio, Numeric Keypad, Spill Resistant |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form