| Management number | 216076887 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $100.00 | Model Number | 216076887 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||



| UPC | 724129394641 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Abyss Blue |
| RAM Type | DDR SDRAM |
| Model Name | ideapad |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Laptop |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | N4500 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Charger |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Number of Ports | 5 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | N4500 |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Celeron |
| Bluetooth support | No |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | Laptop, External Display, Mouse, Keyboard, Storage Devices, Printers |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| CPU Model Generation | Gemini Lake |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Full-size with Numeric Keypad |
| RAM Memory Installed | 12 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 2.8 GHz |
| Connectivity Technology | USB-C, USB-A 3.2, HDMI, SD card reader, Wi-Fi 6, Bluetooth |
| Ram Memory Maximum Size | 12 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating, HD Audio, Memory Card Slot, Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form