| Management number | 212269818 | Release Date | 2026/04/06 | List Price | $263.96 | Model Number | 212269818 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
About the product KEY SPECIFICATIONS: Manufacturer LENOVO Product Line Lenovo IdeaPad 1 Operating system: Windows 11 Home in S Processor: Intel i5-1235U Display: 15.6" FHD (1920 x 1080) Memory: 16GB RAM Internal storage: 1TB SSD Graphics: Intel Iris Xe Graphics Dimensions: 14.18 x 9.29 x 0.70 inches Approximate Weight: 3.59bs Color: Abyss Blue
| UPC | 195042374575 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Blue |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo IdeaPad 1 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo IdeaPad 1 |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| CPU Model Number | i5 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Intel Core i5 |
| Hard Disk Interface | PCIE x 8 |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 40 GB |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.18"L x 9.29"W x 0.7"Th |
| Other Special Features of the Product | Memory Card Slot |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form