| Management number | 216142660 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $271.60 | Model Number | 216142660 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Stylish design, slick performance Slim, space saving 24" FHD touchscreen display Premium high speed processing from Intel Assortment of ports includes USB 3.1 & 2.0, HDMI in/out Added security with physical webcam shutter Convenient DVD-RW Multiburner Wired keyboard & mouse included
| UPC | 193386559962 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR SDRAM |
| Model Name | a340 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Item Weight | 14 Pounds |
| Screen Size | 23.8 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | 22 to 23.9 inches |
| Manufacturer | lenovo |
| Model Number | a340 |
| Video Output | HDMI |
| Item Dimensions | 21.3 x 7.28 x 17.61 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 3.1 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Intel |
| Operating System | Windows 10 |
| Processor Series | Core i3 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | Bluetooth 4.0, DVD-RW, Ethernet, HDMI, SDHC, SDXC, Secure Digital Card, USB, USB 2.0 |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Microphone, Touchscreen |
| Keyboard Description | wired keyboard |
| RAM Memory Installed | 12 GB |
| Wireless Compability | 802.11ab |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Optical Storage Device | DVD-RW |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 3.1 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 12 GB |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form