| Management number | 216140384 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $195.20 | Model Number | 216140384 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | Kinupute |
|---|---|
| Color | 32G RAM+1T SSD |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | MKG600 |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 1920 x 1080, 3840 x 2160 |
| Manufacturer | Kinupute |
| BuiltIn Media | Mini PC |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 3.4 GHz |
| Total Usb Ports | 8 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i5-8250U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core i5 |
| Processor Socket | FCBGA1356 |
| Hardware Interface | HDMI, USB 3.0, VGA |
| Additional Features | Mini pc |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 620 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Buttons |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Design, Personal, Multimedia, Business, Office, Home Entertainment, Automation equipment, Hotels, banks, factories |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form