| Management number | 216077189 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $12.00 | Model Number | 216077189 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | VENOEN |
|---|---|
| Color | P16 Core i5 4278U Win10 |
| RAM Type | MicroDIMM |
| Model Name | M5 Fan cooling HTPC Mini-PC |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Screen Size | 2.5 Inches |
| Manufacturer | VENOEN |
| Item Dimensions | 7.48 x 5.12 x 2.24 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 2.6 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | core i5 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | Socket F |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Hardware Interface | DisplayPort, HDMI, USB 3.0 |
| Additional Features | Mini pc |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Integrated UHD Graphics |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Microphone |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | SO-DIMM |
| Memory Slots Available | 1 |
| Connectivity Technology | Ethernet, LAN, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Total Thunderbolt Ports | 2 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form