| Management number | 216231002 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $12.00 | Model Number | 216231002 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||







| Size | Queen-22.8"Lx14.9"Wx(3.9"/3.7")H |
|---|---|
| Color | Grey |
| Shape | Semicircular |
| Pattern | Solid |
| Brand Name | IKSTAR |
| Model Name | Queen-22.83"L*14.96"W*(3.93"/3.74")H |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Fabric Type | Cotton |
| Manufacturer | Aappiness |
| Model Number | Queen-22.83"L(x)14.96"W(x)(3.93"/3.74")H |
| Fill Material | Memory Foam |
| Material Type | Cotton |
| Coin Variety 1 | Bed Pillow,Memory Foam,Memory Foam Pillow |
| Item Type Name | 100% Polyester +100% Memory Foam |
| Number of Pieces | 1 |
| Special Features | Removable pillowcase Ear hole design / Relieve cervical pain / cooling felling |
| Material Features | Hypoallergenic |
| Target Use Body Part | Face |
| Age Range Description | Adult |
| Item Dimensions L x W | 22.83"L x 14.96"W |
| Manufacturer Part Number | Aappiness |
| Item Firmness Description | Firm |
| Product Care Instructions | Pillowcase are Machine Washable |
| Recommended Uses For Product | Multi Position Sleeper |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form