| Management number | 216105315 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $143.26 | Model Number | 216105315 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HPE - DDR4 - 32 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz/PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registered - ECC - for HPE Converged System 500; ProLiant ML350 Gen10, XL230k Gen10; Synergy 480 Gen10, 660 Gen10.
| UPC | 889296522393 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Voltage | 1.2 Volts |
| RAM Size | 32 GB |
| Model Name | 815100-B21 |
| Form Factor | DIMM |
| Item Weight | 0.1 Pounds |
| Manufacturer | HPE |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| BuiltIn Media | HPE RAM memory |
| Item Type Name | RAM Memory - 32GB - DDR4 SDRAM |
| Number of Pins | 288 |
| Compatible Devices | [Desktop, Server, Laptop] |
| Data Transfer Rate | 12 Gigabits Per Second |
| Additional Features | Ecc, Lightweight |
| Warranty Description | Unspecified |
| RAM Memory Technology | SDRAM |
| Column Address Strobe Latency | 19 |
| Global Trade Identification Number | 00889296522393 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form