| Management number | 216067002 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $105.44 | Model Number | 216067002 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Boost up your computing experience with Refurbished HP ProDesk 600 G4 Mini with Intel Core i5-8500T Desktop. This Desktop is equipped with a high-performance with Intel Core i5-8500T – 16 GB RAM to carry all the heavy-duty task with high performance and reliable speed. It is also loaded with 256 GB storage enough to save your important files, documents, or applications. This desktop is installed with Windows 11 Professional 64-bit Operating System which provides a user-friendly interface and innovative features for optimum computing experience. Why waste time? HP ProDesk 600 G4 Mini with Intel Core i5-8500T Desktop today!
| UPC | 825633556386 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DIMM |
| Model Name | HP ProDesk 600 G4 Mini |
| Item Weight | 2.76 Pounds |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 600 G4-MINI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 6.9 x 7 x 1.3 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Video Processor | Intel |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Core i5 |
| Memory Clock Speed | 2666 MHz |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| Graphics Description | Dedicated |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DIMM |
| Connectivity Technology | LAN, USB |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form