| Management number | 215159137 | Release Date | 2026/04/12 | List Price | $799.60 | Model Number | 215159137 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: Intel Core Ultra 7 265 Processor (20 Cores, 20 Threads, 30 MB L3 Cache, 2.4 GHz base frequency, up to 5.3 GHz max turbo frequency)Memory: Up to 64GB DDR5 RAMHard Drive: Up to 8TB PCIe NVMe M.2 Solid State DriveExternal Hard Drive: bundle with UC310 64GB USB Flash DriveOperating System: Windows 11 ProGraphics: NVIDIA GeForce RTX 5060 ( 8 GB GDDR7)Front Ports:1 x USB Type-C (USB 10Gbps)1 x USB Type-C (USB 5Gbps)2 x USB Type-A (USB 5Gbps)2 x USB Type-A (USB 10Gbps)1 x Headphone/Microphone Combo JackRear Ports:4 x USB Type-A 2.01 x HDMI1 x RJ-451 x Audio Out3 x Display PortKeyboard: Wired Keyboard & Mouse ComboWireless Connection: Wi-Fi 6 & BluetoothDimensions: 13.27 x 6.10 x 12.40 inchesWeight: 11.78 lbsColor: Black
| UPC | 198415479891 |
|---|---|
| Brand | PCONLINE |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | TPC-F134-MT |
| Model Year | 2026 |
| Resolution | 7680 x 4320 |
| Style Name | RTX 5060 |
| Item Weight | 11.78 Pounds |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Model Number | TPC-F134-MT |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 13.27 x 6.1 x 12.4 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 20 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Total Usb Ports | 10 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 265 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Socket | Socket 7 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 7680 x 4320 |
| Hardware Interface | HDMI |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Mechanical |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 Year Limited Warranty |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| CPU Model Speed Maximum | 5.3 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Premium |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 4 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form