| Management number | 216097850 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $560.00 | Model Number | 216097850 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 199393097510 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Model Name | OmniBook X |
| Model Year | 2025 |
| Style Name | Win11H |
| Screen Size | 17.3 Inches |
| Display Type | IPS |
| Manufacturer | HP |
| BuiltIn Media | Graphics |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | core_i7 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i7 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc 140V |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Hard Disk Description | HDD |
| RAM Memory Technology | sdram |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | AI Powered |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form