| Management number | 215861470 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $84.76 | Model Number | 215861470 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP 982X Cyan High Yield PageWide Cartridge (T0B27A). HP 982X (T0B27A) cartridges work with HP printers: HP PageWide Enterprise Color Flow MFP 785f, 785zs. HP PageWide Enterprise Color MFP 780dn, 780dns. HP PageWide Enterprise Color 765dn. HP 982X cartridge yield (approx.): 16,000 pages. Up to 2x more prints with Original HP ink vs refill cartridges. Original HP ink cartridges are specially designed to work with your printer to consistently deliver standout results throughout the life of your cartridge. Ensure that your printing is right the first time and every time with HP printer ink. Original HP PageWide ink cartridges deliver the consistent printing performance, quality, and affordability businesses demand. Easily replace cartridges in a snap, and tackle high-volume print jobs without interruptions. 982X Original HP PageWide cartridges: genuine ink for your HP printer. What's in the box: 1 New HP 982X High Yield Cyan Original PageWide Cartridge (T0B27A). Color: Cyan.
| UPC | 190781050094 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Cyan |
| Ink Colour | Cyan |
| Model Name | 982X (T0B27A) High Yield Cyan Original PageWide Cartridge |
| Page Yield | 16000 |
| Resolution | 1200 dpi |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Weight | 0.8 Pounds |
| Print media | Paper (plain) |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 982X (T0B27A) |
| Model Series | 982X |
| Printer Type | inkjet |
| BuiltIn Media | HP T0B27A |
| Item Type Name | Ink Cartridge |
| Processor Count | 1 |
| Compatible Devices | Printer |
| Printer Output Type | single color |
| Warranty Description | HP standard 1-year limited warranty |
| Compatibility Options | Genuine |
| Item Dimensions D x W x H | 4.6"D x 21.8"W x 5.2"H |
| Specific Uses For Product | Office printing, high-volume printing |
| Additional Printer Functions | Print Only |
| Global Trade Identification Number | 00190781050094 |
| Maximum Copy Speed Black and White | 5 ppm |
| Other Special Features of the Product | High Yield |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form