| Management number | 215158594 | Release Date | 2026/04/12 | List Price | $36.00 | Model Number | 215158594 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||







| UPC | 197192426814 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | TPC-Q070-27 |
| Model Year | 2023 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Item Weight | 14.15 Pounds |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP, Inc. |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | TPC-Q070-27 |
| Speaker Type | Built-in stereo speakers |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | HP AIO |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 5 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 1355U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Socket | LGA 1366 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | Ethernet, HDMI, USB, USB 2.0 |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Additional Features | Keyboard |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Speaker Description | Stereo Speakers |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Mouse |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 5 GHz |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 2 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Personal |
| Biometric Security Feature | Facial Recognition |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form