| Management number | 215158467 | Release Date | 2026/04/12 | List Price | $36.00 | Model Number | 215158467 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Versatile and powerful, the HP 22" All-in-One PC can be everyone's favourite at home. Equipped with Intel processor N200, 8GB DDR5 RAM and dedicated Intel UHD Graphics, this PC delivers smooth and seamless performance. The 128GB solid state drive takes care of your storage needs, and the Bluetooth 5.3 wireless card allows for reliable wireless connectivity.
| UPC | 700512059335 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | White |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | HP 22-DG000 |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 1080p |
| Style Name | Minimalist |
| Item Weight | 16 Pounds |
| Screen Size | 21.45 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 22-dg0023w |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Cooling Method | Air |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 1.1 |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | Intel |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Pentium |
| Graphics Ram Type | DDR DRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Security Features | Fingerprint Reader |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse, Headphone, Monitor, Printer, Speaker, USB Device, HDMI Monitor, Ethernet Device, Wi-Fi Device |
| Hardware Interface | Ethernet, HDMI, USB |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Additional Features | Backlit Keyboard, Fingerprint Reader, Numeric Keypad |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 90 day warranty |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 3.7 GHz |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Entertainment |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form