| Management number | 216111069 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $110.80 | Model Number | 216111069 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
2021 HP 15.6" Laptop Computer, Athlon N3050, 4GB DDR4 RAM, 128GB NVMe SSD, Wireless Mouse, Sleeve, Silver, Windows 10 Home in S Mode with Microsoft 365 +HDMI Cable
| UPC | 195122821609 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| Voltage | 7.4 Volts |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Athlon N3050 |
| Model Year | 2021 |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Laptop |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | 15-ef1072wm |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Wireless Mouse, Sleeve, HDMI Cable |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 128 GB |
| Number of Ports | 3 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2.3 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | N3050 |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Processor Series | Athlon |
| Audio Output Type | Headphones |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Card Ram | 4 GB |
| Graphics Ram Type | DDR SDRAM |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Webcam Capability | No |
| Compatible Devices | External displays, keyboards, mice, storage devices, printers, and other accessories with USB, HDMI, Bluetooth, or Wi-Fi connectivity |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | HDMI |
| Hard Disk Interface | Ethernet_10Base-T |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| CPU Model Generation | Bristol Ridge |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon™ Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Mouse |
| Keyboard Description | Standard |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Connectivity Technology | HDMI |
| Ram Memory Maximum Size | 4 GB |
| Specific Uses For Product | Multimedia |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Lines Per Inch |
| Automatic Backup Software Included | Windows 10 Home |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form