| Management number | 216097564 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $258.00 | Model Number | 216097564 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
We provide computers with upgraded configurations to meet your performance needs. If the computer includes modifications (as listed above), the manufacturer’s box is opened to test, inspect, and install upgrades, ensuring the specifications meet our advertised standards. For unmodified items, the box remains unopened and untested. Our rigorous inspection and testing process significantly reduces the risk of defects and blemishes, ensuring a reliable and high-quality product.Included LIONEYE Accessories: Enhance your laptop experience with the exclusive LIONEYE Accessories Bundle, featuring: Multifunctional Folding Universal Holder for versatile use 65W Mecha 4-IN-1 Data Cable for fast and efficient charging USB / Type-C 4-IN-1 HUB for seamless connectivity LIONEYE USB Extension for added convenienceStorage: 1TB StorageMemory: 16GB DDR4 SDRAMDisplay: 15.6-Inch FHD Touchscreen Display (1920 x 1080)Processor: Intel Core i5 1334U(10 cores, up to 4.6 GHz, with 12 MB cache)Graphics: Intel Iris Xe Graphics eligibleOperating System: Windows 11 HomePorts: 1 x USB SuperSpeed Type-C, 2 x USB SuperSpeed Type-A, 1 x HDMI, 1 x Headphone/Speaker/Line-Out JackWireless Connectivity: Wi-Fi and Bluetooth Webcam: YesColor: SilverSize: 14.17 x 9.29 x 0.73 inchesWeight: 3.52 lbs
| UPC | 197497095722 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | i5-1334U|Touchscreen |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Item Weight | 3.5 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 15-fd0215dx |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Multifunctional Folding Universal Holder, 65W Mecha 4-IN-1 Data Cable, USB / Type-C 4-IN-1 HUB, LIONEYE USB Extension |
| HardDrive Size | 1024 GB |
| Number of Ports | 5 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| CPU Model Number | 1334U |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Others |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, and other accessories that use USB, HDMI, or wireless connectivity |
| Display Technology | IPS |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| CPU Model Generation | 13th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Hard Disk Description | SSD |
| CPU Model Speed Maximum | 4.6 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Student, Travel |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| LithiumBattery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.17"L x 9.29"W x 0.73"Th |
| Other Special Features of the Product | HD Audio |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form