| Management number | 216110351 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $12.00 | Model Number | 216110351 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Lanbertant sells computers with upgraded configurations. The manufacturer box maybe opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised. If no modifications are listed, the item is unopened and untested. Defects & blemishes are significantly reduced by our in depth inspection & testing. Brand:HP Screen Size: 15.6 inches Screen Resolution: 1366 x 768 Pixels (HD, micro-edge, BrightView, 220 nits, 45% NTSC) Touchscreen:No Graphics: AMD Radeon Graphics Processor: AMD Ryzen 7 5700U Processor Cores: 8 Core Processor Speed (Up to): 4.30 Gigahertz System Memory (RAM): Upgraded 32 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 4 GB) Total Storage Capacity: Upgraded 1 TB PCIe NVMe M.2 SSD Keyboard: Full-size Keyboard with Numeric Keypad Webcam:HP True Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones Battery Life (up to): 10 hours Wireless Connectivity:Realtek Wi-Fi 6 (1x2) and Bluetooth 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) Ports:2x SuperSpeed USB Type-A, 1x SuperSpeed USB Type-C, 1x HDMI, 1x Headphone/microphone combo, 1x AC smart pin. Operating System: Windows 11 Pro Optical Drive: Optical Drive Not Included Color: Natural Silver Dimensions:14.11" x 9.53" x 0.78" Weight:3.75 lbs Bundle: Lanbertent Rechargeable Battery.The batteries and charger set is a cost-effective choice for you to charge the other two while using two batteries uninterruptedly for wireless mouse or keyboard.
| UPC | 196188245590 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Natural Silver |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP 15 |
| Resolution | 720p |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 1.7 Kilograms |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Battery Life | 10 Hours |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | HP Laptop |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Laptop |
| Warranty Type | Limited |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 4.3 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | Ryzen 7 5700U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Ryzen 7 |
| Audio Output Type | Headphones |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Touch Screen Type | No Touchscreen |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, USB devices, keyboards, mice, storage devices, printers, wireless headphones, etc. |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | HDMI |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 5th Gen |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Microphone |
| Keyboard Description | Gaming |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 4300 MHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Gaming |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 |
| Hard Disk Rotational Speed | 5600.0 |
| LithiumBattery Energy Content | 36 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.11"L x 9.53"W x 0.78"Th |
| Automatic Backup Software Included | Webcam |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form