| Management number | 215972488 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $32.00 | Model Number | 215972488 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 888506040085 |
|---|---|
| Color | Gold |
| Style | Multi-effects,Multi Effects,Expression |
| Amperage | 300 Milliamps |
| Brand Name | HOTONE |
| Model Name | Ampero Press |
| Item Weight | 430 Grams |
| Manufacturer | HOTONE |
| Model Number | SP30H |
| Controls Type | Manual |
| Signal Format | Analog |
| Connector Type | 3.5mm audio |
| Item Type Name | Electric Guitar Electronics |
| Item Dimensions | 3.19 x 6.3 x 2.01 inches |
| Hardware Interface | 3.5mm Audio |
| Included Components | 1 x Hotone Volume Expression 2 in 1 Guitar Effects Pedal |
| Warranty Description | 90 days. |
| Manufacturer Part Number | SP-30HH |
| Item Dimensions L x W x H | 3.19"L x 6.38"W x 2.01"H |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form