| Management number | 216142700 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $140.00 | Model Number | 216142700 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | HIGOLE PC |
|---|---|
| Color | N5095 without Battery |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | F10 |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Compact |
| Screen Size | 10.1 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | HIGOLE PC |
| Model Number | F10 |
| Speaker Type | integrated speakers |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | MINI PC x 1 |
| Cooling Method | Passive |
| Item Dimensions | 9.45 x 2.36 x 6.3 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Celeron |
| CPU Model Number | N5095 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Celeron |
| Processor Socket | Socket P |
| Graphics Card Ram | 8 GB |
| Graphics Ram Type | 72-Pin EDO SIMM Memory |
| Native Resolution | 1280x800 |
| Power Consumption | 10 Watts |
| Security Features | TPM 2.0 |
| Compatible Devices | [VARIOUS] |
| Hardware Interface | USB 3.0 Type C |
| Additional Features | Built-in battery |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Speaker Description | Integrated speakers |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 600 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | 2.4 GHz Radio Frequency, 5 GHz Radio Frequency, 802.11ac |
| Hard Disk Description | eMMC |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 1 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 2.7 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Cache Memory Installed Size | 8 GB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Total Expansion Slots Quantity | 10 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form