| Management number | 216958298 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $8.80 | Model Number | 216958298 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
We make custom cables8K60 4K120 HDMI spiral cable for camera to field monitor recorder, gaming console, Xbox, PS5, TV, laptop, computer, display, projector, capture card, graphics card, home theater, Blu-ray player.[Features] Lossless and stable signal transmission with HDR, 3D, ARC Dolby Atmos and DTS:X audio, 4K video, Ethernet. support 4K resolution at 120fps and 8K resolution at a smooth 60fps3-layer aluminum foil Nylon braided shielding wire protects against EMI/RFI interference. Conductor is tinned copper. Gold-plated corrosion-resistant connector.bandwidth 48Gbps
| Color | Black |
|---|---|
| Model | HT-HDMI-8K-60cm |
| Frequency | 48 GHz |
| Brand Name | HangTon |
| Cable Type | HDMI |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Manufacturer | HangTon Connect |
| Connector Type | Hdmi Type a |
| Number of Pins | 19 |
| Compatible Devices | For A7R5 A7IV A7SIII FX30 FX3, C70 R1 R5 Mark II, GH6, Ninja V Shinobi, Portkeys LH5H, Feelworld |
| Data Transfer Rate | 48 Gigabits Per Second |
| Indoor Outdoor Usage | Indoor |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Compatible Phone Models | No Compatible Phone Models |
| Recommended Uses For Product | Connecting cameras to monitor recorders, gaming consoles to displays, and extending signal transmission for TVs, laptops, computers, projectors, capture cards, home theaters, and Blu-ray players. |
| Other Special Features of the Product | 8K 4K HDMI |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form