| Management number | 212353772 | Release Date | 2026/04/06 | List Price | $54.20 | Model Number | 212353772 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | Heltec Automation |
|---|---|
| Color | White |
| Frequency | 915 MHz |
| Manufacturer | Heltec Automation |
| BuiltIn Media | 5V 2A Power Adapter * 1, HT-M7603 host device * 1, Suction Cup Glue Rod Antenna * 1 |
| Special Features | Access Point Mode, LoRa MQTT, LoRaWAN |
| Compatible Devices | LoRaWAN Node devices, Smart Devices |
| Data Transfer Rate | 915 MHz |
| Frequency Band Class | Tri-Band |
| Warranty Description | Within one year of warranty for product quality issues, no warranty for human damage |
| Wireless Compability | 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Frequency Bands Supported | 2.4 GHz |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form