| Management number | 216717208 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $38.40 | Model Number | 216717208 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||






| Size | 10oz (295ml) |
|---|---|
| Color | Silver |
| Shape | Cylindrical |
| Brand Name | Kocorico |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Reusability | Reusable |
| Finish Types | Matte |
| Manufacturer | Kocorico |
| Material Type | Stainless Steel |
| Product Style | 18lb matte version |
| Number of Items | 1 |
| Material Features | Dishwasher safe, Heat Resistant, Leak-free |
| Age Range Description | Adult |
| Manufacturer Part Number | dumbell-8kg M |
| Recommended Uses For Product | Home |
| Other Special Features of the Product | Dumbbell Functionality |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form