| Management number | 217578266 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $9.20 | Model Number | 217578266 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Size | 13.39"x29.13" |
|---|---|
| Color | Set of 4 Black |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Solid |
| Occasion | casual |
| Brand Name | YXWXY |
| Model Name | Y_0355_Setof4Black_14"x30" |
| Unit Count | 4.0 Count |
| Weave Type | Plain weave |
| Fabric Type | 100% Cotton |
| Item Weight | 0.22 Pounds |
| Manufacturer | YXWXY |
| Model Number | Y_0355_Setof4Black_14"x30" |
| Fabric Weight | 380 Grams per Square Meter |
| Material Type | Cotton |
| Product Style | Bohemian |
| Number of Items | 4 |
| Target Audience | Men, Women |
| Towel Form Type | Hand Towel |
| Age Range Description | Adult |
| Item Dimensions L x W | 29.53"L x 13.78"W |
| Manufacturer Part Number | Y_0355_Setof4Black_14"x30" |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Other Special Features of the Product | Cute, Decorative, Long Lasting, Super Absorbent, Super Soft |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form