| Management number | 216065902 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $648.00 | Model Number | 216065902 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 672344339407 |
|---|---|
| Brand | HAJAAN |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | SUPERX |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | RTX 4070 12GB |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | HAJAAN |
| Model Number | SUPERX |
| Video Output | HDMI or DisplayPort |
| BuiltIn Media | RGB Lighting |
| Cooling Method | Liquid |
| Item Type Name | Towers |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 3.9 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | NVIDIA |
| CPU Model Number | RYZEN 5 5600G |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Ryzen 5 |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| Graphics Card Ram | 12 GB |
| Graphics Ram Type | GDDR6 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse, Headset, Monitor, Printer, Speaker |
| Hardware Interface | USB |
| Additional Features | Keyboard |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | RTX 4070 12GB |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI or DisplayPort |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Storage Capacity | 1 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Gaming |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Number of Component Outputs | 4 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
| Total Expansion Slots Quantity | 4 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form