| Management number | 216105644 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $339.14 | Model Number | 216105644 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Trident Z5 Neo Series 64GB DDR5 6000 PC5 48000 Desktop Memory Model If you are a gadget lover, our Electronics catalog is your dream destination. Choose from hundreds of gadgets and accessories to suit different uses and add some entertainment, facility and convenience to your life. Specifications. Series Trident Z5. Capacity 64GB. Speed DDR5 6000 PC5 48000. Weight 0.39 lbs
| UPC | 848354042754 |
|---|---|
| Brand | G.SKILL |
| Voltage | 1.4 Volts |
| RAM Size | 32 GB |
| Model Name | F5-6000J3040G32GX2-TZ5N |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Form Factor | DIMM |
| Item Weight | 6.24 ounces |
| Manufacturer | G.SKILL |
| Memory Speed | 6000 MHz |
| Number of Pins | 288 |
| Compatible Devices | Desktop |
| Data Transfer Rate | 6000 MHz |
| Additional Features | Lightweight |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Column Address Strobe Latency | 30 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form