| Management number | 212324248 | Release Date | 2026/04/06 | List Price | $39.98 | Model Number | 212324248 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 887768799243 |
|---|---|
| Size | 29"/19 oz |
| Brand | DeMarini |
| Color | White/Red |
| Sport | Baseball |
| Style | 29"/19 oz |
| Material | Composite |
| Grip Size | 6 mm |
| Grip Type | non-insulated |
| Brand Name | DeMarini |
| Model Name | 2020 USSSA Voodoo (-10) Baseball Bat |
| Model Year | 2020 |
| Item Weight | 19 Ounces |
| Part Number | WTDXVBZ 1929-20 |
| Skill Level | All |
| Manufacturer | DeMarini |
| Grip Material | synthetic |
| Package Weight | 0.75 Kilograms |
| Handle Material | composite |
| Number of Items | 1 |
| Suggested Users | unisex-adult |
| Product Dimensions | 29"L x 2.75"W |
| Included Components | baseball bat |
| Warranty Description | 1 year limited |
| Age Range Description | Youth |
| Item Dimensions LxWxH | 36 x 3 x 3 inches |
| Item Package Dimensions L x W x H | 34.9 x 3.2 x 3 inches |
| Global Trade Identification Number | 00887768799243 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form