| Management number | 216141667 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $439.60 | Model Number | 216141667 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Dell Plus 16" FHD 2-in-1 Touchscreen Laptop
| UPC | 659475812306 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Blue |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | Dell |
| Item Weight | 7 Pounds |
| Screen Size | 16 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Dell |
| Memory Speed | 8533 Microhertz |
| Model Number | Dell Plus |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| CPU Model Number | Intel Core Ultra 7 256V |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Others |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Display Resolution Maximum | 1920x1200 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 21"L x 13"W x 3"Th |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form