| Management number | 216083665 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $239.99 | Model Number | 216083665 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Latitude 3320 i5-1135G7 8GB 256GB SSD 13.3" NT Windows 10
| UPC | 884116388012 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Titan Gray |
| Voltage | 240 Volts |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Latitude 3000 |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 1080p |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Form Factor | Notebook |
| Item Weight | 2.6 Pounds |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| CPU Codename | Tiger Lake |
| CPU L3 Cache | 8 MB |
| Chipset Type | Intel |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Model Number | 3320 |
| Power Device | AC Adapter |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Lithium Polymer Battery,AC Adapter,E4 US Power Cord |
| Warranty Type | Limited |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Item Type Name | Notebook |
| Audio Recording | No |
| Number Of Cells | 4 |
| Number of Ports | 3 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i5-1135G7 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor Series | Core i5 Family |
| Touchpad Feature | [YES] |
| Audio Output Type | Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Polymer |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | DDR SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, Bluetooth-enabled devices |
| Display Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Hardware Interface | Bluetooth, HDMI, USB |
| Cellular Technology | Wireless LAN |
| Hard Disk Interface | USB 3.2 |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 11th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | UHD Graphics |
| HumanInterface Input | Keyboard, Touch Pad |
| Keyboard Description | Multimedia |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 Year |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | LPDDR4X |
| CPU Model Speed Maximum | 4200 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wireless LAN |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 8"L x 12"W x 0.62"Th |
| Automatic Backup Software Included | Windows 10 Home, Windows 10 Pro |
| Notebook Pointing Device Description | Touchpad with glass-feel mylar surface |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form