| Management number | 215158593 | Release Date | 2026/04/12 | List Price | $708.00 | Model Number | 215158593 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Statement:Original Seal is opened for upgrade ONLY. If the computer has modifications, then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised.Brand: DellSeries: Dell Inspiron All-In-One DesktopProcessor: Intel 7 150UProcessor Core: 10-CoreProcessor Threads: 12 threadsProcessor Speed (up to): 5.40GHzProcessor Brand: IntelOperating System: Windows 11 ProGraphics: NVIDIA GeForce MX570AGraphics Type: DedicatedGraphics Brand: IntelScreen Size: 27 inchesScreen Resolution: 1920 x 1080 (Full HD)Memory: Up to 64GB RAMType of Memory (RAM): DDR4Storage Type: SSDHard Drive: Up to 4TB SSDWireless Connectivity: Wi-Fi 6E, BluetoothColor: WhiteKeyboard and Mouse: TrueNumeric Keypad: TrueTouchscreen: TruePorts and Slots:1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C1 x HDMI 1.4 Out / 1x HDMI In1 x Headphone / Microphone Combination Jack1 x SD Card Reader 3.0Dimensions: 17.93" H x 23.76" W x 7.9" DWeight: 15.4 pounds
| UPC | 884116375470 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | White |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Dell Inspiron All-In-One Desktop |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | 32GB RAM | 2TB SSD |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | Dell Inspiron All-In-One Desktop |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 7.9 x 23.76 x 17.93 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 5.4 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | NVIDIA |
| CPU Model Number | 150U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Socket | LGA 1200 |
| Graphics Card Ram | 2 GB |
| Graphics Ram Type | GDDR6 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Security Features | Windows 11 Pro security features |
| Compatible Devices | Headphone, Keyboard, Monitor, Mouse, Speaker |
| Hardware Interface | USB |
| Additional Features | Touchscreen |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce MX570A |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Standard Wired Keyboard |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 5400 MHz |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form