| Management number | 216142536 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $880.00 | Model Number | 216142536 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Statement:Original Seal is opened for upgrade ONLY. If the computer has modifications, then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised.Brand: DellSeries: Dell Inspiron All-In-One DesktopProcessor: Intel 10-Core 7 150UProcessor Core: 10-CoreProcessor Threads: 12 threadsProcessor Speed (up to): 5.40GHzProcessor Brand: IntelOperating System: Windows 11 ProGraphics: NVIDIA GeForce MX570AGraphics Type: DedicatedGraphics Brand: IntelScreen Size: 27 inchesScreen Resolution: 1920 x 1080 (Full HD)Memory: Up to 64 GB RAMType of Memory (RAM): DDR4Storage Type: SSDHard Drive: Up to 4 TB SSDWireless Connectivity: Wi-Fi 6E, BluetoothColor: WhiteKeyboard & Mouse: TrueNumeric Keypad: TrueTouchscreen: TrueIntegrated Webcam: TruePorts & Slots:1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C1 x HDMI 1.4 Out / 1x HDMI In1 x Headphone / Microphone Combination Jack1 x SD Card Reader 3.0Dimensions: 17.93" H x 23.76" W x 7.9" DWeight: 15.4 pounds
| UPC | 738060821029 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | White |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Dell Inspiron All-In-One Desktop |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | 64 GB RAM | 4 TB SSD |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | Dell Inspiron 7730 All-in-One Desktop |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 23.76 x 17.93 x 7.9 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 5.4 GHz |
| Video Processor | NVIDIA |
| CPU Model Number | 150U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Socket | FCBGA1744 |
| Graphics Card Ram | 8 GB |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Cache Memory Installed Size | 12 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form