| Management number | 216084541 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $12.00 | Model Number | 216084541 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 724129385854 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Ash White |
| Voltage | 240 Volts (AC) |
| Brightness | 250 |
| Model Name | Dell 32 Plus 4K QD-OLED Monitor - S3225QC |
| Resolution | 4K UHD 2160p |
| Item Weight | 22.05 Pounds |
| Screen Size | 31.6 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | Quantum Dot-Organic Light-Emitting Diode (QD-OLED) |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | S3225QC |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Adaptive Sync | FreeSync Premium Pro |
| BuiltIn Media | 1 x USB-C to C 10Gbps 100 W cable 1.00 m, Monitor with stand, Safety Information, QR Card, Cleaning cloth, I/O cover, Power cable |
| Response Time | 0.03 Milliseconds |
| Screen Finish | Matte |
| Warranty Type | 90 days limited warranty |
| Contrast Ratio | 1,500,000:1 |
| Total Usb Ports | 1 |
| Has Color Screen | Yes |
| Native Resolution | 3840x2160 |
| Display Technology | Quantum Dot-Organic Light-Emitting Diode (QD-OLED) |
| Additional Features | Height Adjustment, Swivel Adjustment, Tilt Adjustment, Built-In Speakers |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Hardware Connectivity | USB Type C, HDMI |
| Connectivity Technology | USB Type C, HDMI |
| Specific Uses For Product | Desktop, Business |
| Display Resolution Maximum | 3840 x 2160 Pixels |
| Number of Component Outputs | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form