| Management number | 216079439 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $134.02 | Model Number | 216079439 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
34 ES
| UPC | 884116654575 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Black |
| Voltage | 3 Volts |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Dell Inspiron |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Laptop |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Battery Life | 60 minutes |
| CPU Codename | N4020 |
| CPU L3 Cache | 4 MB |
| Chipset Type | Intel |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | CN |
| Model Number | i3000 |
| Power Device | AC adapter |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| Screen Finish | Matte/Anti-Glare |
| Warranty Type | Limited |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 128 GB |
| Audio Recording | Yes |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number Of Cells | 3 |
| Number of Ports | 2 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | N4020 |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Processor Series | Celeron |
| Touchpad Feature | Touchpad |
| Audio Output Type | Headphones, Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Number of Drivers | 1 |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Integrated Webcam |
| Compatible Devices | various |
| Display Technology | LED |
| Hardware Interface | Bluetooth |
| Memory Clock Speed | 2.8 GHz |
| Cellular Technology | Wifi |
| Hard Disk Interface | USB 3.1 |
| Speaker Description | Stereo Speakers |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 8th Gen |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Microphone, Numeric Keypad, Touch Pad |
| Keyboard Description | us |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Virtual Reality Ready | No |
| Memory Slots Available | 1 |
| Microphone Form Factor | Headphones |
| Optical Storage Device | 128 Gb |
| Screen Bezel Thickness | 38 Mm |
| Available M2 Slot Count | 1 |
| CPU Model Speed Maximum | 2.8 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Gaming, Student |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| RAM Memory Slot Total Count | 1 |
| LithiumBattery Energy Content | 10 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.33"L x 9.8"W x 0.78"Th |
| Automatic Backup Software Included | Windows 10 Home |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form