| Management number | 212189415 | Release Date | 2026/04/06 | List Price | $1,320.00 | Model Number | 212189415 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 199393081892 |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | ROG Flow |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 2560x1600 |
| Form Factor | Detachable |
| Screen Size | 13.4 Inches |
| CPU Codename | amd_r_series |
| CPU L3 Cache | 64 MB |
| Display Type | IPS |
| Manufacturer | ASUS |
| Model Number | ROG Flow |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Graphics |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 2 TB |
| Number of Ports | 4 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 16 |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | amd_r_series |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | AMD R Series |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Touch Screen Type | Adaptive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, and other accessories that can interface with the notebook's ports (e.g., USB, HDMI, Thunderbolt) or wireless connectivity options (e.g., Bluetooth, Wi-Fi) |
| Display Technology | IPS |
| CPU Model Generation | Zen 5 |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Backlit |
| RAM Memory Installed | 128 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Wireless Compability | 802.11.be |
| Hard Disk Description | 2TB NVMe SSD |
| RAM Memory Technology | sdram |
| CPU Model Speed Maximum | 5.1 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth 5.4, HDMI, Micro SD Reader, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 128 GB |
| Specific Uses For Product | Creator |
| Display Resolution Maximum | 2560x1600 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12"L x 8.25"W x 0.75"Th |
| Other Special Features of the Product | Portable |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form