| Management number | 216125025 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $188.86 | Model Number | 216125025 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Powered by Intel Core processors the barebones ASUS PN61 delivers integrated 4K UHD graphics across dual monitors 802 11ac Wifi and gigabit LAN Easily expandable storage options 24/7 reliability testing along with comprehensive management and security features ensure the PN61 will provide a low maintenance solution for every office space
| UPC | 192876495452 |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Color | Information not Available |
| RAM Type | SODIMM |
| Model Name | PN61-BB5037MC |
| Model Year | 2020 |
| Resolution | 2K DCI 1080p |
| Style Name | Core i7 Barebone HDMI/USB-C/COM |
| Screen Size | 0.1 Inches |
| Manufacturer | ASUS |
| Model Number | PN61-BB5037MC |
| BuiltIn Media | PN61-BB5037MC |
| Item Dimensions | 4.5 x 4.5 x 1.9 inches |
| Processor Brand | Intel® Core™ i5-8265U |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 1.6 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | Intel® UHD Graphics 620 |
| CPU Model Number | i5-8265U |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Processor Series | Intel Core i5 |
| Graphics Ram Type | DIMM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | Bluetooth |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Integrated - Intel® UHD Graphics 62 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Buttons |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 year manufacture |
| Wireless Compability | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | SO-DIMM |
| Memory Slots Available | 2 |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Multimedia, Personal |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Global Trade Identification Number | 00192876495452 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form