| Management number | 216076683 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $12.00 | Model Number | 216076683 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
ASUS Mini PC PN62S is an ultracompact computer that delivers powerful performance for a wide variety of home and business applications.
| UPC | 195553268004 |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Color | Black |
| RAM Type | SODIMM |
| Model Name | PN51-E1-SYS715PXTD |
| Model Year | 2021 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Item Weight | 1.5 Pounds |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | ASUS |
| Model Number | PN51-E1-SYS715PXTD |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | POWER CORD, VESA Mount, Wired Keyboard Mouse set |
| Item Type Name | mini-computer |
| Item Dimensions | 4.5 x 4.5 x 1.93 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | No Plug |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | AMD Ryzen 7 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor Series | AMD Ryzen 7 |
| Graphics Ram Type | DIMM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Specification Met | Energy Star, RoHS |
| Hardware Interface | USB |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon Vega Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Buttons |
| Keyboard Description | Wired |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 year manufacture |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Optical Storage Device | BD-R |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 4.3 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Multimedia, Personal |
| Display Resolution Maximum | 3840 x 2160 pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 4 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Total Expansion Slots Quantity | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form