| Management number | 216986103 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $9.20 | Model Number | 216986103 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | AreTop |
|---|---|
| Color | 5 Pack |
| Model Name | 8GB USB C Thumb Drive |
| Read Speed | 20 Megabytes Per Second |
| Write Speed | 10 MB/s |
| Manufacturer | AreTop |
| Model Number | 8GB USB C Thumb Drive |
| Flash Memory Type | USB |
| Hardware Interface | USB 2.0 |
| Additional Features | Dust Proof, LED Indicator, Lightweight |
| Connectivity Technology | USB |
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form