| Management number | 214781270 | Release Date | 2026/04/12 | List Price | $24.80 | Model Number | 214781270 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 038005132570 |
|---|---|
| Item Form | Liquid |
| Brand Name | APPLIED BIOCHEMISTS |
| Unit Count | 50 Ounce |
| Item Weight | 50 Ounces |
| Manufacturer | APPLIED BIOCHEMISTS |
| Model Number | 13257A |
| Liquid Volume | 50 Fluid Ounces |
| Item Type Name | Aquatic Plant Growth Control Algaecide |
| Target Species | Fish |
| Included Components | Aquashade Plus Aquatic Plant Growth Control Algaecide, 50 oz |
| Allergen Information | Abalone Free |
| Manufacturer Part Number | 13257A |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form